Logo icon

IR specizdevums “Oligarhu sarunas”

Kategorija Žurnālistika, apkaime: Riga, Latvia, autors: Žurnāls IR


Žurnāls IR apkopos “Rīdzenē” notikušās oligarhu sarunas īpašā izdevumā — nepieciešams jūsu atbalsts tā nonākšanai bibliotēkās visā Latvijā.

9,218€  līdz šim no   4,050€
9,218€  /   4,050€
0 Sekundes atlikušas

9,218€ (227%)

329 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Jūlijs 27, 2017
balsot1

PALDIES un TURPINĀM! Jūs esat lieliski — paldies ikvienam, ar kura palīdzību izdevās mūsu kopīgo finanšu mērķi sasniegt jau pirmajā dienā!

Atbilstoši “Projektu bankas” noteikumiem, pieteikums būs aktīvs visu nolikto termiņu, tāpēc aicinām šo iespēju nelaist vējā un TURPINĀT ziedot!

Papildu finansējumu IR komanda liks lietā kopīgā mērķa sasniegšanai — pēc iespējas vairāk cilvēkus Latvijā iepazīstināt ar “Rīdzenes” sarunām. Izdomāsim un īstenosim vēl citas radošas idejas.

Kāpēc ir jāiesaistās? Vai jūsu pilsonisko pašcieņu ir aizskāris cinisms, ar kādu politbiznesmeņi lieto tautas uzticēto varu un viesnīcā “Rīdzene” spriež par slēptu īpašumu peļņu, izvēlas sev padevīgas valsts augstākās amatpersonas un pakļauj medijus? Šī ir jūsu iespēja konkrēti parūpēties, lai informācija par “Rīdzenes sarunām” nonāk katrā Latvijas bibliotēkā un kļūst pieejama tiem tūkstošiem vēlētāju, kas nevar atļauties abonēt vai nopirkt žurnālu IR.

Ko mēs darīsim? Apkopojot žurnālā trīs turpinājumos publicēto “Rīdzenes” sarunu saturu un arī vairāku svarīgāko sarunu pilnos atšifrējumus, kas līdz šim bijuši publiskoti tikai internetā, IR redakcija izveidos speciālizdevumu “Ko oligarhi tev nestāsta”. Jūsu atbalsts nepieciešams, lai šo speciālizdevumu saņemtu katra bibliotēka Latvijā, kā arī visas novadu domes. Vēlamies to piegādāt arī personīgi katram Saeimas deputātam un valdības ministram.

Kas notiks tālāk? Žurnāls IR apņēmies darīt visu, lai līdz 2018. gada Saeimas vēlēšanām iespējami plašs cilvēku loks būtu informēts par oligarhu sarunām. Speciālizdevums ir viens konkrēts solis. Ja finansējuma mērķis tiks pārsniegts, izplānosim un īstenosim vēl citas aktivitātes (tajā skaitā internetā), kas ļaus sasniegt kopīgo mērķi — panākt, lai Latvijas cilvēki ir informēti un nepaliek vienaldzīgi pret savtīgu varas sagrābšanu. “Satversme ir piesmieta. (..) Pilsoniskais pazemojums ir grandiozs. Es aicinu nesamierināties,” tā oligarhu sarunas komentējis režisors Viesturs Kairišs. Arī žurnāls IR aicina nesamierināties, bet rīkoties.

Par ko ir stāsts? Jūnijā IR publiskoja viesnīcā “Rīdzene” notikušās sarunas, kurās Ainārs Šlesers, Aivars Lembergs un citi ietekmīgi politiķi kārtoja biznesa un politikas lietas. KNAB no 2009. līdz 2011. gadam veica šo sarunu noklausīšanos un izmantoja tās par pamatu “oligarhu lietai”, kuras sākšana 2011. gadā satricināja politisko eliti un deva sabiedrībai cerību, ka amatpersonu iespējamie noziegumi tiks izmeklēti. Tagad šī lieta ir izbeigta pat nenonākot tiesā, bet daudzus cilvēkus ir satriecis savtīgais un rupjais veids, kādā politbiznesmeņi izmantojuši politisko varu.

Image title Image title

Image title

Vairāk par “Rīdzenes sarunām”: http://www.irlv.lv/ridzenessarunas

Vairāk par žurnālu IR: http://www.irlv.lv/par

Žurnāls IR

Par Žurnāls IR

Politika, ekonomika, kultūra, ekskluzīva pētniecība un analīze, iedvesmojoši veiksmes stāsti un spilgtas personības.

Uzdod jautājumu