Logo icon

Atpūtas pasākums ma‑DARA

Kategorija Pasākumi, apkaime: Ziemupe, Vērgales pagasts, autors: Biedrība «Ziemupīte»


Pasmel mieru dabā! Harmoniska atpūta pie jūras videi saudzīgā, latviskā garā.

255€  līdz šim no   1,500€
255€  /   1,500€
0 Sekundes atlikušas

255€ (17%)

12 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 1,500€ līdz Jūnijs 13, 2019 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Svaigs gaiss, basas kājas, jūra un latviskais pagāniskais strāvojums. Satikšanās vieglums muzicējot, radot vai vienkārši baudot. Iespēja malkot tēju, baudīt paparžu pirti, dziedāt saulei rietot un pie ugunskura, piedalīties rituālos, apgūt amatu meistaru prasmes, kā arī dalīties savās prasmēs un uzskatos.

Image title

PAR PASĀKUMU

Atpūtas pasākums «ma-DARA» šogad notiks jau astoto gadu, 17. augustā no plkst. 13:00 līdz rīta gaismai. Norises vieta – Ziemupes jūrmalas stāvlaukums, Vērgales pagasta Ziemupe, Pāvilostas novads. Sajūtas un viedums nav naudā mērāmas vērtības, tāpēc pasākums ir bezmaksas.

«ma-DARA» norisināsies vairākās sadaļās:

  • Dziesmotava – koncerta sadaļa;
  • Izzināšana – rotkaļu, amata meistaru, radošu personību dalīšanās ar saviem uzskatiem un prasmēm;
  • Tējnīca – dziesminieku un dzejnieku uzstāšanās;
  • Saules pavadīšana – dziedāšana pie jūras, saulei rietot;
  • Uguns iedegšana – rituāls spēka un gaismas saņemšanai;
  • Mītava – mantu, preču un prasmju apmaiņa;
  • Pūķspārna vasaras skola un izstādes.
  • Nobeigumā – filma, paparžu pirts, dejas, dziesmas pie uguns.

Image title

Pasākums tiek veidots, lai mierīgā laika plūdumā ikvienam būtu iespēja gan pastāstīt par sevi, gan apskatīt citu veikumu, gan pamēģināt citu arodu, mākslu, prasmes – folkloristi glezno, dejotāji pin tāšu taures, adītāji klausās dzeju, sportisti iesien dzintarus rotām. Šeit nav gadatirgus steigas, nav skatuviskās distances, nav kautrības par māku/nemāku, jo katrs ir zinošs kādā jomā, bet citas labprāt apgūst. Iegūtās zināšanas lieti noder pašam, kā arī ļauj sadarboties vairākiem dažādu jomu meistariem, radot ko jaunu. Līdz ar to kultūras galaprodukts ir interesants dažādām paaudzēm, tas kļūst dzīvotspējīgs un rada pēctecību.

Image title

MŪSU FILOZOFIJA

«ma-DARA» ir kā simbols latviskajai, pagāniskajai dzīvesziņai, kas mājo mūsos caur senču senčiem. Tās mērķis ir ļaut apjaust viedumu un vieglumu, kas caurstrāvo mūsu dzīves, ja tās balstām uz prasmēm, arodiem un vērtībām, ar kurām mūsu zemē dzīvojuši mūsu priekšteči. «ma-DARA» ir ģimenēm draudzīga, brīvi plūstoša, daudzpusīga.

Apmeklētājiem pasākums ir bezmaksas.

Lai pasākums veidotos gana košs un daudzpusīgs, ir nepieciešams papildus finansējums 1500 € apmērā, lai nosegtu dalībnieku ceļa un materiālu izmaksas, nodrošinātu vakariņas un naktsmājas.

Image title

Pie mums viesojušies:

Folkoras kopas: Ritam (Bebrene), Avots (Tukums), Rāmupe (Katlakalns), Skandinieki (Rīga), Lata Donga (Rīga), Laukam pāri (Ceraukste), Kurtuove (Lietuva), Laipaslīkuma muzikanti (Durbe), Transcendentālē (Liepāja), Melodija (Lietuva), Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, jauniešu pūtēju orķestris Auce, Kalētu vīru vokālais ansamblis, mūzikas ansamblis Neparasts gadījums (Durbe);

Dzejnieki, dziesminieki, mūziķi: Jana Egle, Jānis Rūcis, Ineta Stadgale, Sanita Stepena, Dace Metēja, Gunta Šnipke, Jānis Mackus, Iveta Skapste, Raimonds Knesis, Maija Laukmane, Agita Draguna, Aivis Gailītis, flautu duets Madara Viļumsone un Renāte Oniuna, Austrasbērni;

Amatu meistari: Valentinas Dilginas (dzintara apstrāde, Lietuva), Ilze Vainovska (dzintars, Liepāja), Kaspars un Madara Zvirbuļi (tāss), Ineta Vēvere (meldri, Salacgrīva), Zane Eltermane (māls, Grobiņa), Akmens Raksti (akmens, Renda), Jūras Rotas (akmens, stikls, koks, Pāvilosta), Guna Skroderēna (adījumi, Grobiņa), Bārtas audējas (villaines, segas), Durbes veltes (ievārījumi, vīni), Liepājas garšvielas, Embūtes garšaugi;

Nodarbes: loku šaušana ar Curland.lv (Grobiņa), gleznošana ar Aldi Kļaviņu (Liepāja) un Imantu Ozolu (Aizpute), iespēja noskatīties filmas - «Kurši» un «Baltu ciltis» (režisori - Raitis Ābele un Lauris Ābele), Pūķspārna vasaras skolu vada jaunais mākslinieks Arturs Valters Vītols (Rīga) un līdzdarbojas Kristīne Jonīte Jurkēviča (Rīga), Velga Vītola (Rīga), dabas darbnīcu vada pedagoģijas zinātņu doktore, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes docente, ziedu studijas Liepzars vadītāja Vaira Kārkliņa (Pāvilosta), Ugunsstaigāšanu vada Firewalking Latvia meistare Madara Lazdiņa (Rīga), cīņas sporta nodarbību vada sporta kluba MPD pārstāvji Pāvels Sereda un Iļja Kukļevs (Liepāja), Tautastērpu darbnīcu vada Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete (Liepāja), medus darbnīcu vada Mācību dravas vadītāja Baiba Tikuma (Cīrava) utt.

Arī Tu esi laipni gaidīts ma-DARĀ!

Image title

KĀPĒC?

Ideja radās ar domu parādīt, ka tikai pašam darot un radot kaut kas veidojas, top, saglabājas, kļūst vērtīgs un spēcīgs. Spēlējoties ar vārdiem «man darīt», «man darot», sanāca «ma-DARA»

Šis vārdu salikums, būdams dzīvīgs, pārveidojas par skaistu ziedu un ārstniecības augu madara, par meitenes vārdu Madara, par tautas dziesmas tekstu, par sastāvdaļu Jāņa vainagā, par dabīgo, neskarto pļavu. Ar sirdi sajutām - šajā vārdā ir milzīgs spēks un ar to ir jādalās.

PAR MUMS

Biedrība «Ziemupīte» – darbīgu, drosmīgu un radošu cilvēku kopums, kuri cenšas pasauli darīt labāku. Darbojamies kopš 2010. gada ar mērķi – saglabāt dabā vērtīgo un skaisto, celt godā Ziemupes vārdu, uzturēt latviskās vērtības, būt noderīgi sabiedrībai sociālos jautājumos. Tieši tāpēc atbalstam ģimenes ar bērniem – par nakšņošanu pie mums maksā tikai pieaugušie, bet uz pasākumiem nodrošinām atlaides daudzbērnu ģimenēm.

Organizējam tādus pasākumus kā «Saulgrieži», «ma-DARA», «Rūķupe», kas ietver sevī gan Ziemassvētku prieku, gan sociālo palīdzību. Piedalāmies vides sakopšanas darbos, piemēram, Baltijas jūras tīrīšanā. 2018. gadā Ziemupes jūrmala saņēma «Kilograms kultūras» nomināciju kategorijā «Kultūrvieta Kurzemē», kā arī esam Klimata vēstnieki 2019, šogad Pasaules Dabas Fonda konkursā saņemot balvu nominācijā «Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā».

Image title

Paldies mūsu sadarbības partneriem:

Mācību drava «Strops» | «Embūtes garšaugi» | Ceptuve «Ievlejas» | Biedrība «Pāvilostas laivas» | «Jūras rotas» | Restorāns «Portus» | «Redzēt debesis» | Atpūtas vieta «Miera osta»

Biedrība «Ziemupīte»

Par Biedrība «Ziemupīte»

Esam biedrība Ziemupīte – darbīgu, drosmīgu un radošu cilvēku kopums, kuri cenšas pasauli darīt labāku. Darbojamies kopš 2010. gada.

Uzdod jautājumu