Logo icon

Latviskās dzīvesziņas paSaule

Kategorija Tehnoloģija, apkaime: Rīga, Rīgas pilsēta, autors: Radošā apvienība DZĪVOTPRIEKS


Sadarbības tīkls - internetā publiski pieejama, latviskās dzīvesziņas notikumu un kopienu karte.

1,950€  līdz šim no   1,800€
1,950€  /   1,800€
0 Sekundes atlikušas

1,950€ (108%)

54 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Decembris 20, 2015
balsot0

Ar savu ieguldījumu Tu piedalies internetā pieejamas latviskās dzīvesziņas notikumu un kopienu kartes tapšanā un uzturēšanā!

Jaunizveidotā karte Tev dos iespēju ātri un viegli uztverami iegūt informāciju par tuvāko gadskārtas svētku svinēšanas vietām un citiem pasākumiem, kuros piedalīties, lai izzinātu latviešu tradīcijas un kultūru - Ziemas svētki, Meteņi, Lielā diena, Ūsiņi un citi svētki, ģimenes godi un tradīcijas, amati un prasmes, puzuru darināšana, sveču liešana, masku veidošana, pirts slotu siešana, vainagu pīšana, laimes liešana, dziesmas, dejas, mūzika un citi latvieša dzīves neatņemami notikumi - visu vienuviet Tu atradīsi šajā kartē.

Tu esi daļa no latviskās dzīvesziņas paSAULES!

Iecerēts šajā kartē regulāri atjaunot informāciju par gadskārtas svētku svinēšanu, tradicionālās kultūras pasākumiem, atbalsta punktiem, organizācijām un kopienām, kas mērķtiecīgi izzina un kopj mūsu tautas tradīcijas un iesaistās zināšanu tālāk nodošanā.

Vienosimies latviskās dzīvesziņas paSaulē, stiprināsim savstarpējo sadarbību un izpaudīsim mūsu dzīvesziņu.

Image title

Projekta finansējums tiks izmantots vietnes latviskadziveszina.lv izstrādei un uzturēšanai. Latviskās dzīvesziņas notikumu un kopienu karte ietvers informāciju par notiekošo Latvijas novados un latviešu kopienu centros pasaulē.

Latviskās dzīvesziņas paSaules rašanās iemesls ir stiprināt tautas kultūru uzturošo latviešu sadarbību organizējot gan kultūras, gan izglītojošus, gan praktiskus pasākumus, veidojot pētījumus, rakstus, publikācijas, uzskates materiālus. Kopīgi svinēt gadskārtas svētkus, tikties klātienē lekcijās, konferencēs, forumos, nodarbībās, amatu darbnīcās, kur ikviens interesents var iegūt informāciju par mūsu tradicionālo kultūru un latvisko dzīvesziņu, nodrošinot kultūrvēsturiskā mantojuma pārmantojamību un tautas identitātes saglabāšanu mūsdienu globalizācijas laikmetā.

Pateicības ieguldītājiem:

SVINĒTĀJI (18€ un vairāk) dāvanā saņem Aīdas Rancānes veidoto galda Kalendāru 2016 "DIEVAM, DABAI, ATELPAI"

Kā senāk latvieši kārtojuši laiku? Kad un kā svinējuši svētkus? Kad strādājuši? Kad atpūtušies? Šo visu vērtīgo informāciju, kas jāzina katram latvietim, kalendārā atklāj Aīda Rancāne. Šis ir Saules – Mēness kalendārs, kurā uzrādītas galvenās latviešu svētku dienas. Pats svarīgākais, ka pagriežot kalendāra otru pusi, varēsi uzzināt arī, kā šos svētkus svinēt. Kalendārs vairos Tavus labsajūtas mirkļus, jo sniegs arī iedvesmojošus padomus trauksmainajai ikdienai. Šī vērtīgā informācija papildināta ar burvīgās mākslinieces Dārtas Hofmanes akvareļiem. Image title

ATBALSTĪTĀJI (45€ un vairāk) gūs iespēju redzēt sevi Kartes interneta vietā latviskadziveszina.lv sākumlapā trīs mēnešu garumā:

Image title

DAUDZINĀTĀJI (90€ un vairāk) saņem reklāmas laukumu Kartes interneta vietā latviskadziveszina.lv līdz pat Lielajai Dienai!

Image title

Latvijas 100. gadā svinēsim svētkus kopā!

Mūsu senči gadu tūkstošiem ir dzīvojuši saskaņā ar dabu un Visuma likumiem, kopdami mūsu zemi, lai tā būtu spēcinoša un auglīga nākamajiem simtiem paaudžu. Mums jāturpina mūsu tautas iesāktais un jāsargā latviskā dzīvesziņa, gan to kopjot, gan daudzinot, gan nodrošinot tās gaitu līdzi laikam.

Mēs esam šaiSaulē, dzīvojam zem Saules - Pasaulē, pēc Saules rita - ejam pa Saules ceļu, paSaulei!

www.latviskadziveszina.lv

Radošā apvienība DZĪVOTPRIEKS

Par Radošā apvienība DZĪVOTPRIEKS

DZIVOTPRIEKS.LV ir Radošās apvienības DZĪVOTPRIEKS interneta krājums dabiskas dzīves un Latviskās dzīvesziņas meklētājiem.

Uzdod jautājumu