Logo icon

582€ (11%)

22 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 5,000€ līdz Jūnijs 20, 2015 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Par projektu

"Lāčplēsis" ir asa sižeta piedzīvojumu spēle ar eposa "Lāčplēsis" motīviem. Spēles galveno varoni – Lāčplēsi varēs vadīt ar vienu taustiņu vai viena pirksta pieskāriniem uz mobilajām ierīcēm. Mēs spēlei izveidosim divu stundu garu saturu, un tā būs pieejama uz Windows, Windows Phone, iOS, Android un OS X operētājsistēmām.

Labā cīņa pret ļauno un spraigs, notikumiem bagāts sižets, kā Lāčplēsis un citi Andreja Pumpura eposa tēli, ir ideāli piemēroti arī mūsdienīgai video spēlei. Esot savas kultūras patriotiem, piekrītam, ka šie tēli ir vispiemērotākie, lai radītu aizraujošu un interesantu spēli.

Šī ir tikai maza redzamā daļa no Lāčplēša spēles pasaules. Lai spēle būtu pēc iespējas daudzpusīgāka un aizraujošāka, plānojam ieviest dažādus pretiniekus (raganas, pūķi, milži, velni, bruņinieki u.c.), kas atšķirsies ne tikai vizuāli, bet arī pēc veida un iespējas tos uzveikt. Cīņas un šķēršļu pārbaudījumi notiks dažādās vietās: mežos, pilīs, piejūrā u.c., lai uzskatāmāk parādītu Lāčplēša raibos piedzīvojumus.

Mehānika

Lai arī spēle vadāma tikai ar vienu pogu (ar pieskārienu uz mobilajām ierīcēm), tā ir unikāla ar to, ka tajā ir vairākas dažādas mehānikas. Šajā animācijā redzama lēkšanas, atsperšanās pret sienu un atsperšanās pret batutu mehānikas:

Image title

Lāčplēsis palecoties var izdarīt sitienu un nogalināt kādu no ļaunajiem mošķiem:

Lāčplēsis ir kā simbols cīņai starp ļauno un labo, starp tumsu un gaismu. Gaisma nozīmē uzvaru pār tumsu, bez gaismas pasaule nevarētu pastāvēt, tāpēc spēlētāja galvenais uzdevums spēlē ir iedegt ugunskuru tam paredzētajās vietās.

Spēles pasaule

Katrs no spēlē sastopamajiem tēliem ir balstīts uz kādu no latvju mītiem, vai arī ņemts no tautas varoņeposa par Lāčplēsi, taču spēles pasaule tiek veidota pēc mūsu interpretācijas, ne tādas, kādu to ir attēlojuši mākslinieki pirms mums. Mēs ceram, ka spēles pasaule spēs par mūsu tautas mitoloģiju ieinteresēt ne vien Latvijas jauniešus, bet arī cilvēkus ārpus Latvijas.

Par mums

Mēs esam spēļu izstrādes entuziasti ar vairāku gadu pieredzi spēļu izstrādē. Latvju kultūra un mitoloģija mums ir ļoti tuva un dārga, tādēļ vēlamies to atdzīvināt mūsdienīgā viedā.

Lāčplēsi spēlē iedzīvina šādi cilvēki:

Programmētajs Elviss Strazdiņš. Kopš 2004. gada nodarbojas ar spēļu programmēšanu, kuru starpā ir projekti Caropia, pasmejies.lv, draugiem.lv spēle Hotelis, Runion. Elvisa portfolio pieejams šeit. Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas dibinātājs.

Mākslinieks Nauris Krauze. Nu jau vairāk kā 10 gadus strādājis pie tādiem spēļu projektiem, kā "Resonance" (Best Background Art Award AGS 2012), draugiem.lv spēle "Enģeļi un Dēmoni", "Bombcats", "Brunhilda & The Dark Crystal", "Apocalypse Cow" un citiem. Naura portfolio.

Līmeņu dizainere Linda Gendrika. Latviešu folkloras un mitoloģijas eksperte, strādājusi pie projekta pasmejies.lv sabiedriskajām attiecībām, draugiem.lv spēles Hotelis satura veidošanas un iPad spēles Runion līmeņu dizaina. Latvisko rotu "Likteņzīmes" autore. Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas dibinātāja.

Izvērstie mērķi

Ja izrādīsiet mums lielu atbalstu un ziedosiet vairāk kā lūdzam, tad apsolām izveidot šādas lietas:

6000€

Pievienosim spēlei jaunu mehāniku – objektu pārvietošanu, kas spēles saturu padarīs daudzveidīgāku.

7000€

Pievienosim spēlei saturu stundas garumā, kas padarīs spēli par trīs stundu garu piedzīvojumu.

8000€

Pievienosim spēlei divu spēlētāju režīmu. Kā otrais spēlētājs tiks pievienots tautas varonis Kurbads.

Vairāk mērķi sekos.

Par Elviss Strazdiņš

RTU IT maģistrs, SIA Bool Games vadītājs un Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas dibinātajs.

Uzdod jautājumu