Logo icon

Elektrība darbagaldiem

Kategorija Cits, apkaime: Rīga, Rīgas pilsēta, autors: Svētā Lūkas atbalsta biedrība


Kokapstrādes mācību-ražošanas sociālais uzņēmums

60€  līdz šim no   2,178€
60€  /   2,178€
0 Sekundes atlikušas

60€ (2%)

3 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 2,178€ līdz Jūlijs 04, 2017 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Bijušās nakts patversmes telpās Rīgā, Bārdziņu ielā 2 Sabiedriskā labuma organizācija “Svētā Lūkas atbalsta biedrība” veido atvērtu un pieņemošu telpu, kas izpaužas kā sociāla inovācija – “Mūžizglītības un individuālās izaugsmes programma”. Tās misija – palīdzēt bijušajiem ieslodzītajiem un viņu ģimeņu locekļiem atjaunot vai iegūt no jauna sociālās iemaņas, pēc nepieciešamības veikt psiholoģisko korekciju un kļūt par nodarbinātiem, likumpaklausīgiem sabiedrības locekļiem, kuri vairo kopējo sabiedrības drošību un labklājību.

Image title

Katra ieslodzītā uzturēšana cietumā ikdienā izmaksā 27 EUR mūsu – nodokļu maksātāju naudas. Gadā par visu Latvijas ieslodzīto uzturēšanu mēs maksājam 44 000 000 EUR. Vienkāršs mūsu aprēķins saka: ja 6 bijušie ieslodzītie pēc atbrīvošanas nonāk pie mums un gada laikā pilnvērtīgi iesaistās resocializācijas programmās, tas ekonomē 73 000 EUR nodokļu maksātāju naudas katru gadu. Galvenais ieguvums – samazināts noziedzīgu nodarījumu recidīvs, drošības un uzticēšanās sajūtas sabiedrībā, jauna kvalitāte iesaistīto cilvēku savstarpējās attiecībās.

Image title

Image title

Mēs esam dažādu jomu profesionāļi – uzņēmējdarbībā, ierēdniecībā un sociālajā darbā. Biedrības aktivitāšu organizēšanā un administrēšanā iesaistās arī motivētākie mērķa grupas pārstāvji un eksperti ar ilggadēju pieredzi cietuma un probācijas darbā.

Image title

Sekmīgi izveidojusies sadarbība ar Rīgas domes Labklājības departamentu. Ir iegūts pirmais "Sociālās uzņēmējdarbības" grants 2 darbavietu izveidošanai. Turpinājums – Kokapstrādes mācību-ražošanas sociālā uzņēmuma izveide. Kokapstrādes mācību-ražošanas sociālais uzņēmums ir “Mūžizglītības un individuālās izaugsmes programmas” viens no pirmajiem soļiem bijušo ieslodzīto kompleksas resocializācijas virzienā.

Pateicoties Nacionālo bruņoto spēku un Latvijā dislocēto ASV karavīru atbalstam, sadarbojoties ar PIKC “Rīgas mākslas un mediju tehnikuma” (bij. Rīgas Amatniecības skola) 2017. gada februārī uz telpām Bārddziņu ielā 2 tika pārvesti kokapstrādes darbagaldi. Atjaunoti no lūžņiem SIA "Svētā Lūkas darbnīcā" Amatniecības skolas speciālistu uzraudzībā darbagaldi ir uzstādīti, ir uzsāktas apmācības un darbaudzināšanas pasākumi.

Image title

Mācību procesā un ražošanā, galvenokārt, plānots izmantot remontos un graustu demontāžā atgūtos vecos kokmateriālus, lai no tiem izgatavotu dekoratīvos apdares paneļus, dizaina objektus, funkcionālus suvenīrus, kā arī jēgpilnas korporatīvās dāvanas uzņēmumiem, kas rūpējas par savu tēlu un sociālo atbildību.

Lai kokapstrrādes mācību-ražošanas sociālais uzņēmums uzsāktu pilnvērtīgu darbību nepieciešams pārveidot esošo elektroinstalāciju. Ir sagatavots projekts un noslēgts līgums ar uzņēmumu, kas to veiks.

Svētā Lūkas atbalsta biedrība

Par Svētā Lūkas atbalsta biedrība

Sabiedriskā labuma organizācija ar misiju par bijušo ieslodzīto un viņu ģimenes locekļu resocializāciju.

Uzdod jautājumu