Logo icon

36€ (3%)

4 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts nesasniedza nepieciešamo mērķi 1,000€ līdz Septembris 23, 2015 un tādēļ netika finansēts
balsot0

Mēs, grāmatu izdevniecība "White Book", rūpīgi strādājam pie tā, lai sabiedrībai arvien vairāk būtu pieejami 100% Latvijā radīti darbi. Tāds ir arī mūsu jaunais produkts – burtu plakāts "ALFABĒTS" ar mākslinieka Gusta Linkeviča ilustrācijām, kuru plānots izdot šī gada oktobrī.

Burtu apgūšana ir aizraujoša spēle. Tā palīdz ne vien burtot, bet arī uzburt zilbes, vārdus un teikumus. Pasaulē ir tūkstošiem grāmatu un to visu pamatā ir burtu atpazīšanas rotaļa, kas katrā reizē tiek izspēlēta citādi. Mācoties lasīt un, liekot lietā jaunās zināšanas, paveras iespējas iepazīt pasauli un brīnumaino vārda mākslu. Turklāt, ja lasīšana mākslas apgūšana noris tik skaistu zīmējumu ielenkumā, šī rotaļa sagādā dubultu prieku.

Skaists mācību līdzeklis ir tikpat būtisks bērna attīstībā, kā pats mācību process – smaidu rosinošas mācības noteikti ir gan patīkamākas, gan efektīvākas. Domājot par visiem mazuļiem, kuriem burtu apgūšanas rotaļa ir vēl tikai priekšā, vēlamies radīt mācību līdzekli, kas ne vien ļautu apgūt prasmes, bet arī atstātu spilgtas un pozitīvas atmiņas par lasīšanu un rakstīšanu kā par kaut ko brīnumainu un uzmanības vērtu.

Tomēr cēls darbs prasa cēlus ieguldījumus – radīt, izdot un ievirzīt tirgū latviešu produktu ir daudz grūtāk, laikietilpīgāk un dārgāk, nekā laist klajā ārzemju tulkojumus, kuriem "pa priekšu iet" pasaulē iegūtā slava.

Mums pašiem ir idejas brīnišķīgiem produktiem. Pie mums vēršas jaunie autori un mākslinieki ar entuziasmu, vēlmi darboties un lieliskiem darbiem, kas ir izdošanas vērti, tomēr finansiālo apsvērumu un Latvijas šaurā tirgus dēļ realizēt spējam tikai dažus no tiem.

Lūk, daži, no mūsu darbiem:

Gusta Linkeviča zīmējumi ir tikai viens no projektiem, kurš ir realizācijas vērts. Tāpēc vēršamies pēc atbalsta Projektu Bankā, cerot, ka idejai būs sekotāji.

Kā tas sākās?

Vēl tikai pirms gada mēs, grāmatu izdevniecība “White Book”, aktīvi strādājām pie jaunas grāmatas izveides. Tās tapšana aizsākas tādēļ, ka dažu laimīgu sagadīšanos rezultātā bijām atraduši izcili talantīgo, bet vēl mazpazīstamo mākslinieku Gustu Linkeviču. Viņš sava prieka pēc brīvajā laikā zīmēja krāšņus latviešu alfabēta burtus un publicēja tos sava sociālā tīkla Facebook profilā. Katrs – katrs burts bija īpašā, tikai Gustam piemītošā rokrakstā, attēlojot vārdus, kas sākas uz katra konkrētā burta.

Skaistie zīmējumi tik ļoti mums iepatikās, ka sazinājāmies ar Gustu, kurš tobrīd bija uzzīmējis pusi alfabēta un piedāvājām viņa darbus publicēt grāmatā “Ābece. Burtu pasakas”. Gusts piekrita, mēs piesaistījām pasaku autori Rutu Svažu un darbs varēja sākties.

Grāmata nāca klajā īsi pirms Ziemassvētkiem un ātri vien kļuva sabiedrībā iemīļota (pašreiz grāmatas pirmā tirāža ir beigusies). Drīz vien klajā tika laista arī darba burtnīca “Krāsojamā ābece” ar melnbaltiem zīmējumiem, un pārdošanā parādījās arī atsevišķu zīmējumu kopijas koka rāmītī.

Redzot sabiedrības interesi par mākslinieka darbiem, mums radās arvien jaunas idejas, kur un kā izmantot krāšņos burtus. Gusta darbi tik tiešām ir uzmanības vērti, tāpēc mēs vēlamies, lai tie kļūtu arvien populārāki un tiktu izmantoti arvien plašāk. Lai gan dažādu produktu radīšana nav mūsu pamatnodarbošanās, redzot sabiedrības interesi, vēlamies turpināt iesāktās produktu līnijas veidošanu, veidojot jaunu latviešu zīmolu.

Plašāku stāstu lasi šeit: https://www.facebook.com/WhiteBookLV/posts/885911518096345:0

Par SIA "The White Book"

Aktuālā ārzemju literatūra un 100% Latvijā radīti produkti. Izvēlamies izdot tikai tos darbus, kas aizrauj, ļauj dzīvot līdzim liek sajust.

Uzdod jautājumu