Logo icon

Aicinām lībiešu ķēķī! Tulgid līvõd kēkõ!

Kategorija Kulinārija, apkaime: Dundaga, Dundaga Municipality, autors: Līvu savienība


Ziemeļkurzemes lībiešu kulinārajam mantojumam veltīta brošūra - stāsti, bildes un receptes [kampaņas termiņš pagarināts]

300€  līdz šim no   300€
300€  /   300€
0 Sekundes atlikušas

300€ (100%)

21 ieguldītāji

0 Sekundes atlikušas

Šis projekts bija veiksmīgs un tika finansēts Novembris 07, 2016
balsot0

AICINĀM LĪBIEŠU ĶĒĶĪ!

Pļēds, sklandrauš, rīvķiļķen, knapsieriš ...Tie nav nekādi svešvārdi, bet gan Ziemeļkurzemes lībiešu tradicionālo ēdienu nosaukumi. Lai zināšanas par senajiem ēdieniem un to pagatavošanu neietu zudībā, Līvu savienība vēlas izdot lībiešu kulinārajam mantojumam veltītu brošūru ar tradicionālo ēdienu receptēm.

Tajā būs daudz smuku bilžu, kā senu, tā jaunu, receptes un stāsti, izmantojot galvenokārt Dundagas novadā veikto etnogrāfisko ekspedīciju materiālus, kas glabājas Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja krājumā, LU Latvijas Vēstures institūta Etnogrāfisko materiālu krātuvē un Mutvārdu vēstures arhīvā.

Līdztekus vēsturiskajai informācijai, brošūrā tiks iekļauta arī informācija par aktuālajiem tradicionālo ēdienu un vietējo ražojumu piedāvājumiem Ziemeļkurzemē, Dundagas novadā.

Lai izceltu lībiešu apdzīvotās teritorijas savdabību, brošūrā blakus latviešu valodai tiks lietota arī lībiešu valoda un tāmnieku dialekts,

Mums jau ir smukas bildes Image title Image title Image title Image title

MŪSU KOMANDA

Brošūras autore - sastādītāja Dženeta Marinska pati ir lībiešu tradicionālo ēdienu gatavošanas praktizētāja, un tas rosinājis viņas pastiprinātu interesi par lībiešu uztura kultūru. Bildes brošūrai fotografē profesionāls fotogrāfs Ainars Gaidis. Lībiešu tekstus un etnogrāfisko materiālu brošūrai gatavo lībiešu valodas lietpratēja Zoja Sīle.

Dženeta Marinska sarunājas par lībiešu lietām ar Zoju Sīli Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Image title

Līvu savienība

Par Līvu savienība

Apzinām, kopjam un popularizējam lībiešu kultūru Latvijā un pasaulē kopš 1923. gada

Uzdod jautājumu