Logo icon

14 jaunas Latvijas īsfilmas

Kategorija Kino un Video, apkaime: Rīga, Latvija, autors: LKA Nacionālā Filmu skola


Neatkarīgam pilsonim - neatkarīgs kino. Jauno režisoru pienesums Latvijas kino ārpus tās simtgades.

285€  līdz šim no   3,000€
285€  /   3,000€
65 Dienas atlikušas

285€ (9%)

6 ieguldītāji

65 Dienas atlikušas

Nākamā gada pavasarī tiks uzsākta 14 īsfilmu uzņemšana, kurās piedalīsies jaunie kino profesionāļi, Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas 3.kursa bakalaura studenti, veidojot savas diplomdarbu filmas. Jaunie nozares speciālisti sevi ir pierādījuši jau iepriekš gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, piedaloties dažādos kino festivālos un esot nominētiem Latvijas lielākajam nacionālā kino apbalvojumam - Lielais Kristaps.

Filmu uzņemšanas process norisināsies laika posmā no 2019. gada marta līdz maijam. Šo mēnešu laikā tiks uzņemtas 14 dažādu žanra īsfilmas.

Image title

Par topošajām filmām:

Topošās īsfilmas aptver plašu tēmu loku, no psiholoģiska rakstura drāmām līdz dokumentālajām filmām par sabiedrībā aktuālām problēmām, piemēram, globālās sasilšanas draudiem un minoritāšu kopienu dzīvi mūsdienu sabiedrībā. Jauno režisoru interešu loks ir ārkārtīgi daudzpusīgs. Gaidāmās īsfilmas pārstāv gan dokumentālā žanra kategorijas, gan fantastikas kino un citus kino žanrus. Ikvienas filmas scenārijs ir arī režisora oriģināldarbs.

Image title

Filmu projektu īss apraksts:

Visi stāsti vēl ir izstrādes stadijā. Katras filmas autoram ir gan grupu nodarbības scenāriju rakstīšanā, gan individuālas tikšanās ar pasniedzējiem - nozares profesionāļiem, kas dalās padomos un ieteikumos. Zemāk ir uzskaitīti esošie projekti, kas pavasarī tiks realizēti. To nosaukumi iespējams tiks mainīti.

„Kāpēc tā ir?", rež. Diāna Daukste

Divi paralēli stāsti par savstarpēji nesaistītiem jauniešiem – Māri un Roju. Stāsts ir par abu puišu piederības meklējumiem Latvijas sabiedrībā - LGBTQ+ kopienas cilvēku ikdienas pārdzīvojumiem un dzīvi Latvijā.

Radošā komanda: - Režisore: Diāna Daukste - Producente: Diāna Daukste - Operatore: Elīna Maslovska - Montāža: Viesturs Butāns

“Varbūt”, rež. Elizabete Mežule - Gricmane

Filmas galvenie varoņi, divi jauni cilvēki, konfrontēti ar dzīves labumu nogurdinošo dabu, uzsāk meklēt idejisku risinājumu nemirstības iegūšanai, kā augstākajam mērķim pēc kura, nezināmu iemeslu pēc, tiekušies tik daudzi.

Radošā komanda: - Režisore: Elizabete Mežule Gricmane - Producente: Gunda Bergmane - Operators: Mārtiņš Jansons - Montāža: Mārtiņš Kontants

“Apgaismība”, rež. Kristiāna Šuksta

Drāma par labsirdīga bezpajumtnieka sapņaino un bezrūpīgo dzīvi, kas tiek pārgriezta kājām gaisā, kad uz ielas tiek nejauši atrasts dzejoļu krājums.

Radošā komanda: - Režisore: Kristiāna Šuksta - Operators: Krišjānis Pleiko - Montāža: Kristiāna Šuksta

Image title

“Vilku ciems”, rež. Marta Botere

Slikto enerģiju dziedinātājs Namejs Kadiķis ierodas vientuļā lauku ciematā, kurā tiek ziņots par mistiskiem uzbrukumiem cilvēkiem un mājdzīvniekiem. Izmeklējot asiņainos notikumus, Kadiķis atklāj senu leģendu par vilkačiem, un viņam nākas pārliecināt vietējos, ka tikai kopīgiem spēkiem šo likstu ir iespējams apturēt.

Radošā komanda: - Režisore: Marta Botere - Producente: Sandra Sarkane - Operators: Andris Kudors - Montāža: Paula Popmane

“Aiznesēji”, rež. Andris Dadzītis

Zinātniskās fantastikas drāma par rakstnieku Mārtiņu un viņa attiecībām ar meitu pēc tam, kad Mārtiņam tiek atklāts vēzis un Mārtiņš iepazīstas ar radībām no citas planētas.

Radošā komanda: - Režisors: Andris Dadzītis - Producente: Lelde Hermane - Operators: Andris Dadzītis - Montāža: Andris Dadzītis

„Diskrēts”, rež. Žulijenuhums Amadu Kuļibaļi

Tikko universitāti absolvējuša jaunieša spontāns ballītes apmeklējums nostāda viņu eksistenciālu pārdomu un izvēles priekšā - palikt pie pazīstamā un drošā dzīves modeļa vai ļauties jauniepazītās pasaules valdzinājumam?

Radošā komanda: - Režisors: Žulijenuhums Amadu Kuļibaļi - Producente: Anete Ruperte - Operators: Mārtiņš Jurevics - Montāža: Tālivaldis Tālis Āboliņš

“Nakts priekš mums” / “Nacht für uns”, rež. Darja Vetrova

Internacionāls jauniešu pāris, ar vēlmi pielikt galu attiecībām no attāluma, neapzināti nonāk bīstamā ceļojumā, kura laikā kardināli maina priekšstatu viens par otru.

Radošā komanda: - Režisore: Darja Vetrova - Producents: Petra Alma Peta - Operators: Darja Vetrova - Montāža: Dita Virga

„Zaķis”, rež. Mārtiņš Gaušis

“Coming of age” filma, kuras centrā ir 10 gadus jaunais puisis Zaķis, kura dzīve mainās naktī, kad viņš no savas mammas istabas dzird viņas jaunā drauga mīlestības fizisko izpausmi.

Radošā komanda: - Režisors: Mārtiņš Gaušis - Producente: Laine Pole - Operators: Andris Kudors - Montāža: Dita Virga

Image title

„Elgars”, rež. Jānis Miglinieks

Liela daļa pasaules iedzīvotāju apzinās dabas katastrofu un ekoloģisko apdraudējumu, kas rodas cilvēku darbības rezultātā, bet ir tikai nedaudzi, kuri rīkojas. Dokumentālā īsfilma, kas balstīta uz ilgtspējas pētnieka Elgara Felča ieguldīto darbu ekoloģisko problēmu risināšanā, cilvēku izglītošanā un izveidoto Latvijas eko - kopienu.

Radošā komanda: - Režisors: Jānis Miglinieks - Producente: Zane Roķe - Operators: Jānis Miglinieks - Montāža: Mārtiņš Kontants

"Austrumeiropas Zirnekļsieviete", rež. Tīna Zariņa

Zinātniskās fantastikas īsfilma par četrdesmitgadīgo sievieti vārdā Ģertrūde, kura strādā publiskajā tualetē, pārdodot biļetes, un cīnās ar emocionālo nestabilitāti, lietojot antidepresantus, līdz vienā dienā, trauksmes sajūtas lēkmes brīdī, viņu sakož zirneklis un Ģetrūdei sāk parādīties dažādas superspējas.

Radošā komanda: - Režisore: Tīna Zariņa - Producente: Kristiāna Štāla - Operators: Kalvis Kulačovskis - Montāža: Viesturs Butāns

"Kaleidoskops", rež. Antons Barons

Drāma par vienu no mūsdienās joprojām aktuālākajām problēmām, - karu, un attiecībām starp jaunu puisi un viņa māti, kas dzīvo pilsētā, kuru ir skārusi karadarbība. Kā saglabāt sevi un saikni ar realitāti laikmetā, kad civilizācija atrodas uz globālā konflikta sliekšņa?

Radošā komanda: - Režisors: Antons Barons - Producents: Mārcis Jansons - Operators: Dāvids Smiltiņš - Montāža: Paula Popmane

"Nenosauktais", rež. Una Cekule

Asa sižeta pārpratumu piepildīta filma, kuras centrā darbojas dievbijīga sekta un mafija. Abu grupējumu dzīves ritējums tiek pilnībā izmainīts, kad to mājā ierodas santehniķis - sektas pielūgsmes objekta staigājoša kopija.

Radošā komanda: - Režisore: Una Cekule - Producente: Gunda Bergmane - Operators: Valters Krūzkops - Montāža: Jurģis Ločmelis

"Viss ir kārtībā", rež. Kristiāna Štāla

Madara ir jauna, strādājoša sieviete, kas ir spiesta stāties pretī saviem iekšējiem pagātnes un tagadnes dēmoniem pēc pašnāvības mēģinājuma. Viņai ir noteikta obligāta individuālā psihiatriskā terapija, kuras laikā viņa atsauc atmiņā savus pagātnes notikumus, kas viņu noveda pie liktenīgās 28. dzimšanas dienas nakts.

Radošā komanda: - Režisore: Kristiāna Štāla - Producente: Sintija Heine - Operators: Jēkabs Štelmahers - Montāža: Jurģis Ločmelis

"Cietu klusu", rež. Elizabete Mežule - Gricmane

Dāvids ar Raiti ir labākie draugi, kuriem savā starpā ir kāds neērts noslēpums. Kādā nomaļas viesu mājas studentu ballītē viņiem izceļas savstarpējs konflikts. Nākamajā rītā Dāvids konstatē, ka Raitis ir mīklaini pazudis un dodas viņu meklēt.

Radošā komanda: - Režisore: Elizabete Mežule - Gricmane (scenārija autors Rūdolfs Henčels) - Producente: Sandra Sarkane - Operators: Rūdolfs Henčels - Montāža: Dita Virga

Image title

Ko esam sasnieguši iepriekš:

2018.gadā Nacionālajai Kino balvai "Lielais Kristaps" studentu filmu kategorijā tika nominētas 7 mūsu filmas: "Dauga Spirit" (Tīna Zariņa), "Uz laika malas" (Antons Barons), "Esmu divdomīgs" (Elizabete Mežule-Gricmane), "Lai bēdāja, kas bēdāja" (Kristiāna Šuksta), "Duna" (Una Cekule), "VOVAS" (Diāna Daukste), "Grieži" (Marta Botere).

Una Cekule "DZIĻĀK" (izrādīta Rīgas Pasaules filmu festivālā); "DUNA" (izrādīta Rīga IFF 2018)

Diāna Daukste "VOVAS" (izrādīta Rīgas Pasaules filmu festivālā, Rīga IFF 2018)

Kristiāna Šuksta "LAI BĒDĀJA, KAS BĒDĀJA" (izrādīta Baltajā naktī kinoteātrī "KSuns")

Žuljens Nuhums Kulibali "PIENA ZOBI" un "ISTABAS" (izrādītas Baltajā naktī kinoteātrī "KSuns")

Elizabete Mežule-Gricmane "TU ES TOUT" (saņēmusi filmu festivāla "Rojal" sudraba godalgu), "ESMU DIVDOMĪGS" (izrādīta Rīga IFF 2018) un "IDEĀLS JEBKAS"

Antons Barons "BEZMIEGA PIEZĪMES" (izrādīta Rīga IFF un Tallinas kinofestivālā "POFF Shorts"); "PĒDĒJAIS CILVĒKS" (izrādīta Rīga IFF 2018); "UZ LAIKA MALAS" (izrādīta festivālā "86" Ukrainā)

Tīna Zariņa "AUGSTĀK, TĀLĀK, STIPRĀK" (izrādīta Klaipēdas kinofestivālā "GoDebut", "Summer Sound 2017", nominēta 2017. gada Nacionālajā filmu festivālā "Lielais Kristaps") "DAUGA SPIRIT" (izrādīta Summer Sound 2017, Latvijas Mākslas akadēmijas 2018. gada karnevālā "Baltais caurums" sadarbībā ar 2ANNAS)

Mārcis Miljons "TĒTIS SNAUŽ" (nominēta 2017. gada Nacionālajā kino festivālā "Lielais Kristaps", Summer Sound 2017, Latvijas Mākslas akadēmijas 2018. gada karnevālā "Baltais caurums" sadarbībā ar 2ANNAS)

Image title

LKA Nacionālā Filmu skola

Par LKA Nacionālā Filmu skola

LKA NFS darbojas kopš 2017.g. 1.oktobra, turpinot kino izglītības tradīcijas, kas LKA koptas kopš tās dibināšanas.

Uzdod jautājumu