Logo icon

Bieži uzdotie jautājumi

Kādiem projektiem ir paredzēta Projektu banka?
Radošiem, inovatīviem, sociāli nozīmīgiem un pašpietiekamiem. Ar radošiem mēs domājam tādus, kuros ir ielikta saprātīga, bet pietiekama deva sapņošanas. Tie radušies netraucētā iedvesmā un neierobežotā drosmē. Ar inovatīviem mēs domājam tādus, kas rada, nevis atražo. Tie radušies no mūsu laika vajadzībām, iespējām un prāta lidojumiem. Par sociāli nozīmīgiem mēs saucam tādus, kurus par savu ieguvumu var saukt jo vairāki, jo labāk, bet pašpietiekami ir tādi, kuri dzīvos, plauks un attīstīsies arī pēc Projektu bankas.
Cik liela ir iespēja, ka Latvijā varētu veiksmīgi darboties kolektīvā ieguldījuma platforma?
Kāds teiks, ka Latvija ir maza, mums nepietiek cilvēku vai nav naudas. Mēs sakām - Latvija ir laba tieši tāda, kāda tā ir, cilvēku mums ir pilnīgi pietiekami un dzīvojam mēs arī labi. Ja domu, ka mums nesanāks, nomainīsim pret - sanāks!, mēs visi kopā izveidosim platformu, kurā rasties lielām un skaistām lietām, kas palīdz Latvijai augt. Cik tad liela ir iespēja, ka mums sanāks? Piesakām savas idejas, ieguldām citās un sanāks!
Kas stāv aiz ProjektuBanka.lv?
Latvijas kolektīvā ieguldījuma platformas ideja, kas šobrīd ir kļuvusi par ProjektuBanka.lv, ir bijusi aktuāla jau vairākus gadus. Turot prātā domu, ka mūsu tauta pagātnē ir vairākkārt pierādījusi savu spēju mobilizēties un paveikt lielas lietas, mums nebija ne mazāko šaubu, ka Latvijā šis princips spēs iedzīvoties arī tagad. Esam kopīgi finansējuši tautas skolas, esam atjaunojuši karos nodegušos pilsētas parkus, pat savam Brīvības piemineklim mēs sakrājām paši. Latvieši vienmēr mācējuši dalīties, vienmēr ir bijuši progresīvi domājoši un ļoti ātri atraduši risinājumus jebkurā krīzē. ProjektuBanka.lv komanda, kas apvienojusies no diviem līdzīgiem projektiem idejuarmija.lv un mecenats.lv, ar svaigu skatu, jaunu entuziasmu un Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu ir gatavi strādāt, lai mums izdotos.
Kas finansē ProjektuBanka.lv?
Novērtējot šīs iniciatīvas milzīgo potenciālu, kas var palīdzēt rastiem jauniem projektiem, uzņēmumiem, sociāli nozīmīgām lietām un vietām Latvijā, Sabiedrības Integrācijas fonds ir piešķīris finansējumu ProjektuBanka.lv izstrādei un ieviešanai. Turpmākā Projektubanka.lv attīstība būs atkarīga no iedzīvotāju iesaistes.
Kāda ir garantija, ka projekta autors ieguldīto naudu izlietos apdomīgi?
Projektu banka darbojas uz godaprāta, savstarpējas uzticības un paļāvības principa. Mēs sadarbojamies, lai sasniegtu lielākus mērķus. Mēs viens pret otru esam godīgi un viens otram uzticamies, lai padarītu Projektu banku iespējamu. Mēs no savas puses pārbaudīsim autora personu un izvērtēsim vai projekts atbilst kritērijiem, bet tu sazinies ar projekta autoru, papēti viņa vēsturi un sociālos lokus, lai iegūtu maksimālu uzticību. Ja tu tici idejai un autoram, tad atliek vien ielikt labas domas tajā, ka viņam viss izdosies.
Kas notiek, ja projekts nesavāc starta kapitāla summu simtprocentīgi?
Ja projekta kampaņas laiks ir beidzies un nepieciešamā summa nav savākta, visi ieguldītāji savu naudas summu saņem atpakaļ Projektu bankas virtuālajā kontā. Šo summu ir iespējams novirzīt citam projektam vai arī pieprasīt naudu atgriezt. Projekts, kurš netika 100% atbalstīts, savukārt, var vērtēt saņemto atbalstu idejai, mācīties no savām kļūdām, pārstrādāt projektu un mēģināt to iesniegt otrreiz. Tomēr pieredze rāda, ka labāk ir piestrādāt pie pirmās kampaņas ar pilnu jaudu.
Kas notiek, ja projekts savāc vairāk līdzekļus kā nepieciešams?
Lieliski! Tas nozīmē, ka cilvēki idejai tic un redz tās nepieciešamību. Visi savāktie līdzekļi tiek novirzīti projekta realizācijai, un, kā tas ir zināms, jauniem projektiem un veiksmīgiem startiem nevar būt par daudz.