Klūsti par PROJEKTU BANKAS sadarbības partneri.

Autors: Partneri

Kolektīvās finansēšanas platforma Projektu banka meklē aizrautīgus sadarbības PARTNERUS, kas ir gatavi veidot savu Projektu bankas PARTNERA sadaļu jeb kanālu, kas paredzēts gan projektu konkursu procesa modernizēšanai, gan līdzfinansējuma, aizdevuma vai konsultatīvā atbalsta sniegšanai PARTNERIM prioritāriem projektiem.

Partnera ieguvumi:

 • pašam administrēt kanāla saturu,
 • aktivizēt savus klientus/biedrus
 • ar administrēšanas rīka palīdzību atlasīt projektus un nodrošināt īpašu atbalstu atlasītajiem projektiem,
 • nodrošināt balsošanas kampaņas,
 • organizēt sponsorēšanas vai cita veida projektu konkursus, piemēram, projektu līdzfinansēšanu,
 • nodrošināt aizdevumu izsniegšanu,
 • veidot mērķtiecīgu korporatīvo tēlu, nodrošināt sava zīmola papildus atpazīstamību, tajā skaitā, Projektu bankas galvenajā lapā, informācijas kanālos un citās publicitātes kampaņās.

Projektu banka palīdz Jums sasniegt jaunu mērķauditoriju, veicināt kvalitatīvu projektu sagatavošanu un ieguldītāju aktivizēšanu, kā arī stiprināt sadarbības un kolektīvās finansēšanas kultūru.

Izmaksas:

 • Kanāla izveidošana ir bez maksas, taču savstarpēji vienojoties var tikt piemērotas vienreizējas kanāla pilnveides (pielāgošanas) izmaksas, piemēram, dizaina pakalpojumi.
 • Projekta ievietošana un publicēšana Projektu bankā ir bez maksas, savukārt banku transakciju jeb pārskaitījumu komisijas izmaksas ir 5% no savāktā finansējuma, kas tiek piemērots tikai tajā gadījumā, ja tiek savākts projektā plānoto finansējumu, un šīs izmaksas lūdzam iekļaut projekta kopējā budžetā. Veiksmīgas finansējuma vākšanas kampaņas gadījumā slēdzam projekta finansēšanas līgumu ar juridisku personu un avansā pārskaitām 90% no piesaistītā finansējuma, savukārt 10% pēc projekta īstenošanas un atskaites par finansējuma izlietojumu saņemšanas.
 • Projektu administrēšanas papildus izmaksas – projektu konkursu organizēšana, īstenoto projektu grāmatvedības uzskaite, finansēšanas līgumu slēgšana, uzraudzība un atskaitīšanās mehānisma nodrošināšana – pēc individuālas vienošanās.

 Partnera pienākumi:

 • Atjaunot un aktualizēt kanāla saturu;
 • Nodrošināt klientu apkalpošanu/konsultācijas, finansēšanas līgumu slēgšanu, projektu uzraudzību.
 • Līdzdarboties un aktīvi iesaistīties publicitātes kampaņu organizēšanā, tajā skaitā, sagatavot preses relīzi vai citu publicitātes akciju, kas palielina partnera lapas atpazīstamību un iesaista mērķauditoriju, reklamēt kanālu savā tīmekļa vietnē, sociālajos tīklos, e-pastos utml., iesaistīties kopēju publicitātes aktivitāšu organizēšanā.

Lai kļūtu par partneri:

 1. Jānoslēdz savstarpējās sadarbības līgums.
 2. Jāreģistrējas www.projektubanka.lv ar atsevišķu kontu, izmantojot e-pastu.
 3. Jāsagatavo partnera kanāla saturs un dizains.

Citas sadarbības iesējas:

Ja jūs saskatāt citas sadarbības iespējas, lūdzu darat mums to zināmu.

Māris Cīrulis

Projektu bankas vadītājs

PPP biedrība Zied zeme

Raiņa iela 11a, Lielvārde, LV-5070

M.: 29782159

Skype: maris_cirulis

E.: maris@ziedzeme.lv

W: www.ziedzeme.lv

PŪĻA FINANSĒJUMA IZMANTOŠANA SOCIĀLAJĀ UZŅĒMĒJDARBĪBĀ

Autors: Uncategorized
Screen Shot 2017-01-20 at 13.58.21

Raksta autore – Jūlija Belousa

Viena no problēmām, ar kuru saskaras sociālie uzņēmumi, darbojoties sabiedrības labā, ir finanšu līdzekļu trūkums. Situācijā, kad sociālās uzņēmējdarbības atbalsta mehānismi vēl nav pilnībā izstrādāti un ieviesti, finanšu trūkuma problēmu risināšana paliek pašu uzņēmumu rokās.

Viena no jaunajām finansējuma iegūšanas metodēm, kas sevi ir pierādījusi daudzās valstīs un nesen parādījusies arī Latvijā, ir pūļa finansējums. Tas darbojas caur kolektīvajām ieguldījumu platformām, kurās sabiedrībai ir iespēja finansiāli atbalstīt tīkamākās idejas, pretī saņemot apbalvojumu. Latvijā pie populārākajām pūļa finansējuma platformām pieder „Projektubanka.lv”, kur par ieguldījumu atbalstītājs pretī saņem taustāmu apbalvojumu, un labdarības platforma „Ziedot.lv”. Ņemot vērā, ka sociālā uzņēmējdarbība risina sabiedrībai svarīgas problēmas, var pieņemt, ka Latvijas iedzīvotāji visai aktīvi atbalstītu arī sociālos projektus pūļa finansējuma platformās. Ar mērķi izvērtēt pūļa finansējuma kā sociālās uzņēmējdarbības finanšu avota potenciālu tika veikts pētījums. Tā ietvaros tika izanalizēts, kurām jomām ir lielāka iespēja tikt atbalstītām, kā arī noskaidrots, kādi faktori motivē ieguldītājus atbalstīt šāda veida projektus. Pētījumā, kas tika veikts maģistra darba ietvaros, piedalījās gandrīz 300 potenciālie projektu atbalstītāji un 10 eksperti: pārstāvji no sociālajiem uzņēmumiem, sociālās uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām, kā arī pūļa finansējuma platformām.

Lasīt tālāk

Diska „Ar Laimeņu runojūt” noslēdzošais koncerts izskanēs Ave Sol koncertzālē 21.februārī

Autors: Projektu banka ielūdz
Koncerts 21.02.16 Ave Sol A3 plakats

Svētdien, 21. februārī, plkst. 16:00 koncertzālē Ave Sol Citadeles ielā 7 kamerkoris „Muklājs” sniegs pēdējo latgaliešu dziesmu diska „Ar Laimeņu runojūt” koncertu. Koncertā tiks atskaņotas diskā ierakstītās un citas latgaliešu dziesmas no „Muklāja” repertuāra. Lasīt tālāk

PROJEKTU BANKA ielūdz uz sirsnīgu gada nogales pasākumu

Autors: Projektu banka ielūdz
Screen Shot 2015-12-17 at 11.40.58

Pie vīna glāzes un pīrādziņiem mēs vēlreiz iepazīsimies, kopā atskatīsimies uz šogad paveikto, dzirdēsim projektu autoru (Kriminālās ekselences fonds, Elīna Kursīte, Kārlis Ulmanis, Sandris Akmans, VILKI) veiksmes stāstus un iegūtās mācības. Teiksim paldies un slavēsim lielākos panākumus.

Īpašais viesis: sociālantropologs Roberts Ķīlis, ar pārdomām par kolektīvās ieguldīšanas praksi.
Noslēgumā muzikāls sveiciens no vīru kopas VILKI.
Būs lieliski pavadīts vakars!

Kad – 17.decembrī plkst.19:00
Kur – TV24 cafe & studija, Rīgā, Blaumaņa ielā 32

Laipni lūgti projektu autori, domubiedri un atbalstītāji. Aicinām pieteikt savu dalību šeit līdz 15.decembrim (kā arī laikus atteikt dalību, ja plāni mainījušies). Vietu skaits ierobežots.

Tiekamies!

Projektu augļi

Autors: Mērķis sasniegts

Dažu pēdējo nedēļu laikā veiksmīgi atbalstītas vairākas vērienīgas radošās ieceres – savākts nepieciešamais finansējums grāmatai par Latvijas pierobežas ciemu iedzīvotājiem, atbalstīta vīru kopas VILKI jaunā albuma iznākšana, bet topošajai pilnmetrāžas kriminālkomēdijai “Kriminālās ekselences fonds” izdevies gūt rekordlielu atbalstu – savācot vairāk kā 10 tūkstošus eiro.

Režisora Oskara Rupenheita topošā kriminālkomēdija “Kriminālās ekselences fonds” būs pilnmetrāžas filma par draugiem, Imantu un Hariju, kas nolemj kļūt par krāpniekiem. Vairāku mēnešu laikā pūļa finansējuma vietnē filmu atbalstīja 239 cilvēki ar kopumā 10 494 eiro, un apmaiņā pret finansiālo ieguldījumu viņi saņems dažādus labumus – sākot no kino biļetes un T-krekla, līdz pat lomai filmā. Filmas pirmizrāde paredzēta 2016. gada novembrī.

Fotogrāfes Elīnas Kursītes un publicistes Elīnas Kolātes grāmatas “Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi” izdošanai tika savākti 3563 eiro, un apmaiņā pret ieguldījumu atbalstītāji varēs saņemt pašu grāmatu. Pierobežas ciemos abas autores meklē nedaudzos atlikušos iedzīvotājus, uzklausa viņu stāstus un iemūžina fotogrāfijās, kas attēlo viņu savdabīgo pierobežas identitāti. Kopumā iecerēts apmeklēt aptuveni 60 pierobežas ciemus, aptverot visu Latvijas sauszemes robežu.

Tāpat nozīmīgu ieguldījumu domubiedri snieguši vīru kopas VILKI iecerē, ar 3920 eiro atbalstot jauna kara dziesmu albuma “Cīņai sveiks” iznākšanu, bet bitenieks Sandris Akmans savāca 4040 eiro, lai iegādātos bērnu aizsargtērpus un veselam skolēnu autobusam varētu organizēt ekskursijas bišu dravā.

Pūļa finansējuma vietnē sabiedrība šogad atbalstījusi 12 dažādus projektus, no kuriem daļa jau īstenoti, bet daļai no tiem darba augļi ienāksies tuvākajā laikā: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Hardija Lediņa gada noslēgumā 4.decembrī aicina uz “Sinfonietta Rīga” koncertu “Kuncendorfs un Osendovskis”, bet latviešu spēļu ražotāji “Kokmaizītes”  šonedēļ prezentēs ģimenes spēli “Burtošanas čempionāts”.